Robert Sarnet Côte de Beaune Villages
- SmaakprofielLicht, soepel & fruitig
- DruivenrasPinot Noir
- HerkomstFrankrijk, Bourgogne
In elegante Bourgondische stijl
-
Konijn
-
Tonijn
-
Paté
Wijnsoort | Rode Wijn |
---|---|
Land | Frankrijk |
Druivenras | Pinot Noir |
Regio | Bourgogne |
Smaakprofiel | Licht, soepel & fruitig |
Jaargang | 2017 |
Alcoholgehalte | 13.00 |
Classificatie | AOC Côte de Beaune Villages |
Houtrijping | 6 maanden |
Serveertemperatuur | 13 °C |
Op dronk vanaf | Nu op dronk |
Op dronk tot | 2025 |
Allergenen | Bevat sulfieten |
Afsluiting | Kurk |
EAN-nummer | 3362872033744 |
Art.nr. | 230377 |

Het fameuze Côte de Beaune is een smal en langgerekt wijndistrict binnen de Bourgogne en omvat maar liefst 19 zogenaamde "Appellations Villages", waaronder Pommard, Aloxe-Corton, Volnay en Meursault. Al bij het horen van deze namen begint menig liefhebber met watertanden en likkebaarden. Enkele andere dorpswijnen daarentegen zijn bij het grote publiek volslagen onbekend. De onbekendheid is eenvoudig te verklaren: de wijnbouwgebieden zijn over het algemeen namelijk erg klein van omvang. Zo tikt het wijngaardareaal van Ladoix amper de 100 hectare aan, terwijl het wijnbouwgebied van het alom bekende Pommard ruim 300 hectare aan wijngaarden telt.
Côte de Beaune Villages
Met het oog op een betere marktpropositie kiezen veel wijnmakers, zeker diegene met wijngaarden in meerdere 'kleine' dorpen, om hun wijn als "Côte de Beaune Villages" op de markt te brengen. De regelgeving staat namelijk toe om wijnen uit vijftien van de negentien appellations, Aloxe-Corton, Beaune, Pommard en Volnay uitgezonderd, al dan niet geassembleerd als Côte de Beaune Villages te verkopen. De bijzondere regelgeving maakt dat de stijl van de Bourgogne wijnen niet eenduidig is en ook de kwaliteit van de wijn sterk uiteen loopt. Van simpele niemendalletjes tot kwalitatief hoogwaardig sap van Pinot Noir.

"De druiven voor deze Côte de Beaune Villages zijn volledig met de hand geplukt. De wijn heeft een robijnrode tot paarse kleur. In de smaak proeft u rood fruit, aardse tonen en een vleugje paddenstoelen. De tannines, die goed worden ondersteund door de frisse zuren, maken deze Franse rode wijn extra aantrekkelijk: krachtig en smaakrijk. Lekker bij een steak, varkensvlees of konijn. Geschikt om nog minstens 5 jaar te bewaren."

Ook dit jaar zijn wij in Bourgogne op zoek gegaan naar koopwaardige rode wijnen met de allure van een Grand Cru. Een ontdekkingsreis, die ons niet alleen leidde langs vermaarde wijndorpjes, zoals Pommard, Gevrey-Chambertin, Chambolle-Musigny, Nuits Saint-Georges en Beaune, maar ook naar relatief onbekende wijnbouwgebieden. Proef en ontdek!