Maak de zomers nóg specialer met een goed glas licht gekoeld rood. Het frivole rode fruit vliegt je om de oren met de zes wijnen die voor het serveren eerst een uurtje in de koelkast mogen verblijven.
Zwoel, vol en gul als een Siciliaanse zomeravond. Casa Mia Nero d’Avola is het antwoord bij alles van de grill vol rijpe kersen, pruimen en een likje vanille. Mama mia, wat lekker!
Proefnotitie
Mama Mia! Casa Mia Nero d’Avola is zo’n wijn waar je vanzelf een beetje van gaat glimlachen. Tot de nok toe gevuld met zondoorstoofde Siciliaans zwoelheid. Typisch Nero d'Avola! Rijpe zwarte kers, pruim, met een toef vanille en pure choco. Behoorlijk serieus, breed en mondvullend. Ideaal koel glas rood bij een hete BBQ of in de winter met een fleecekleed op de bank. Wedden dat die tweede fles ook opengaat? Zonnig etiket, zonnig karakter – Casa Mia is jouw rode favoriet voor lange avonden. Lekker bij de BBQ, gegrilde aubergine, kruidige gehaktballetjes, lasagne, halloumi van de grill.
2023 | Nieuw-Zeeland, Marlborough
Two Rivers Tributary Pinot Noir Marlborough
Bekroonde top Pinot Noir uit Nieuw-Zeeland in topvorm. Een samengebalde vuist in een fluwelen handschoen die veel duurdere Bourgognes het nakijken geeft. Heeft de kracht van Nuits en de finesse van Beaune.
Proefnotitie
Deze Pinot Noir is een sensatie van zachtheid en kracht: een ijzeren vuist in een fluwelen handschoen. Een complex samenspel van fluwelig rood bosfruit, cassis en sigarenkistjes met punch, body en de frisheid van frambozen. Aardse nuances, ceder, nootmuskaat en ziltigheid geven de wijn diepgang. Heeft het beste van twee werelden: de krachtige structuur van de Côte de Nuits en de verfijnde silky rondingen van de Côte de Beaune met een spicy Nieuw-Zeelandse twist. 11 maanden gerijpt op Franse eiken vaten. 100% Pinot Noir. 13,5% alc. Perfect bij wildgerechten, paddenstoelenrisotto of Biet Wellington.
Gloedvol purperrood. Rijk, sappig en super fruitig vol zoete zwarte bessen en kersen, bosbes, framboos, peper, viooltjes en mediterrane kruiden. In het topjaar 2022 geeft de Syrah veel kracht en body. Alle rijkdom gebalanceerd door Viognier die zorgt voor een vleugje honing in de afdronk. Rijke Canet Rôtie gemaakt zoals kostbare Côte-Rôtie. Voor een fractie van de prijs. 80% Syrah, 20% Viognier van de beste wijngaarden van het chateau. 14% alc. Nu heerlijk tot 2028. Lekker bij Chateaubriand, (pluim)wild, pulled pork, tajine en belegen kazen.
Zet de zon aan en schenk jezelf een glas Midnight Fever in. Deze Zuid-Franse vrolijkerd is precies wat je zoekt als het warm is, gezellig is, of je gewoon iets lichts en lekkers wil. Laag in alcohol (11%), hoog in vloeibaar rood fruit, superieur qua zomers plezier. Boordevol sappige aardbeien, kersen en een vleugje kruidigheid. Serveer ‘m licht gekoeld voor het ultieme effect. Ideaal bij spicy tapas, lunch in de tuin of gewoon als ‘even-niks-hoeft-wijn’. Koortsachtig lekker? Absoluut. En het beste: hij mag ook gewoon overdag.
2023 | Frankrijk, Beaujolais
Domaine de Gry-Sablon Beaujolais Villages Émeringes
Soepele en sappige Beaujolais Villages vol levendig bosfruit van topdomein Gry-Sablon. Heerlijk op zichzelf, bij een plankje charcuterie en worstjes van de grill. Bekroond met goud en 88/100 proefpanelpunten!