Een luxe pakket om mee te dineren: een verkwikkend frisse Chablis voor bij oesters of witvis en een krachtige en intens fruitige Douro voor bij wild of gevogelte.
Château de Maison Neuve maakt met deze Montagne Saint-Émilion van 30 jaar oude stokken zijn reputatie waar: verleidelijk zacht vol kersen, cassis, chocola en mokka. Met goud bekroond!
Proefnotitie
Stevig vitaal warm rood/zwart. Aantrekkelijk open van geur met kersen, braambessen, vanille en toast. Sappig en al zacht versmolten van smaak met rode kersen, cassis, melkchocolade en mokka. Met een mooie plakstructuur en een uitstekende fraîcheur. Verleidelijk zachte Saint-Émilion van vooraanstaand producent. 6 maanden gerijpt in Franse eiken barriques. 80% Merlot en 20% Cabernet Franc van 30 jaar oude stokken. 14% alc. Lekker bij kalfsentrecote, hert en cote-de-boeuf. Nu al heerlijk tot 2030.
2020 | Frankrijk, Bourgogne
Domaine du Cèdre Doré Chablis
De condities van wijnjaar 2020 waren uitstekend. Gecombineerd met het vakmanschap van Louis Moreau is zijn Chablis ook dit jaar verkwikkend fris, harmonieus en rijk van smaak vol fruitige en zilte aroma's.
Proefnotitie
Blinkend lichtgeel. Elegant, friszuiver Chablis bouquet met citrus, groene appel, florale tonen en een frisse, minerale expressie van de aanwezige kalkbodems. Harmonieus en verkwikkend fris van smaak met levendige citrustonen, knapperig wit fruit en de karakteristieke ziltigheid van Chablis. Loepzuiver met een aantrekkelijke kracht en lengte. Rijke, harmonieuze Chablis van de uitstekende oogst 2020. 100% Chardonnay. 13% alc. Lekker bij oesters, witvis en kreeft. Nu van genieten tot 2024.