Ga naar Hoofdnavigatie, Catalogus navigatie, Zoeken, Categorie navigatie, Hoofdinhoud, Footer navigatie

Cava de gangmaker


 

Cava, de gangmaker voor elk moment

Cava de gangmaker

De Spaanse Cava is sinds 2001 de best verkochte mousserende wijn ter wereld. In tegenstelling tot Champagne hoeft u voor Cava niet diep in de portemonnee te tasten.

Cava kurkEn daarom is Cava dé gangmaker voor elk moment. U herkent een echte Cava aan de vierpuntige ster onderop de kurk. De naam Cava komt van het gelijknamige Spaanse woord en betekent kelder. Spanje kent twee soorten wijnkelders. In tegenstelling tot een bodega, bevindt een ‘cava’ zich onder de grond. Ook verwijst de naam naar de streek Catalonië, waar de Cava vandaan komt.
 
Gisting op fles
Cava kelderCava wordt gemaakt volgens de ‘Metodo Tradicional’, dit is dezelfde methode als die voor Champagne wordt toegepast. Het belangrijkste kenmerk van deze methode is de tweede gisting op fles, want daarin ontwikkelt zich het koolzuurgas dat voor de bubbels zorgt. Dit is ook het moment waarop de kelder in beeld komt. Omdat de gisting op een constante temperatuur moet gebeuren, is een ondergrondse ‘cava’ de ideale plek. Het gistingsproces duurt minimaal negen maanden maar de meeste wijnboeren laten hun cava’s gerust wat langer gisten. Hoe langer de gisting, hoe meer gerijpte tonen u in de Cava terugproeft.

Karakter
Spaanse druiven krijgen veel zon en dat geeft de druiven een zoete smaak. Een Cava brut heeft daarom niet echt zoet nodig om zijn zuren in bedwang te houden, wat bij champagne wel het geval is. Cava heeft een uitgesproken karakter en heeft dat te danken aan:

  • het gebruik van de inheemse druivensoorten Macabeo, Parellada en Xarel-lo
  • een warm en zonnig klimaat 
  • het wijnbouwgebied

Elke cuvée zijn eigen smaak
Het Cava-huis zelf bepaalt de uiteindelijke smaak van zijn cuvée door de mix van druiven die hij gebruikt. Deze druiven komen allemaal uit het afgebakende Cava-gebied, zoals de ‘Metodo Tradicional’ voorschrijft. Het cuvée kan één van de zeven types Cava zijn. Ze verschillen van elkaar in de mate van restsuikers die ze in zich hebben. In gram per liter onderscheiden we:

  • Extra brut: minder dan 6
  • Brut: 6 tot 15
  • Extra seco: 12 tot 20
  • Seco: 17 tot 35
  • Semi-seco: 33 tot 50
  • Dulce: meer dan 50
Welke Cava u ook kiest, u proeft in elke fles het Spaanse landschap en de liefde voor het vak. Serveer uw Cava bij voorkeur op een temperatuur van 6°C.


Yate, Cava Brut, Method Traditional
Ontdek in de wijnwinkel onze Cava Brut, Yate, Method Traditional en Cava Yate Brut Rosado.



Terug naar Wijnweetjes

 

Item: 0 Totaal: € 0,00

Wijn Cadeaubon

Een cadeau geven, maar je weet niet wat?
Geef een Wijn Cadeaubon!

Meer wijnpakketten

Wijnbeurs-NL:/div_long.gif
Winner is...
Wijnbeurs-NL:/div_long.gif

Levering aan huis


Footer navigatie